Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>A=Криницька О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Криницька О. І. 
Реалізація комунікативних стратегій у художньому тексті (на матеріалі української модерної драми кінця XIX - початку XX століття) : автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О. І. Криницька; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. - Івано-Франківськ, 2009. - 20 c. - укp.

Розкрито суть функціонального навантаження комунікативних стратегій у драматургійному тексті. Виявлено мовні засоби їх реалізації та проаналізовано комунікативну організацію драматургійнго тексту в аспекті комунікативних стратегій. На підставі дослідження фактичного матеріалу комунікативну стратегію розглянуто як універсальну категорію мовлення. З'ясовано основні чинники розгортання комунікативної стратегії. Виначено головні функції даних стратегій у драматургійному тексті (текстотвірну, конфлікторегулювальну й образотвірну). Обгрунтовано комунікативну стратегію як засіб встановлення інтерактивного коду у взаємодії автора та читача. Розглянуто кореляцію авторських і персонажних комунікативних стратегій у драмі. Виявлено засоби формування та вираження комунікативних стратегій у драматургійному тексті на різних мовних рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-70 + Ш5(4УКР)53-336

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА366754 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Крижановська С. С. 
Тенденції розвитку ринкових перетворень в АПК / С. С. Крижановська, О. О. Криницька // Аграр. вісн. Причорномор'я : зб. наук. пр. - 1999. - Вип. 3 (6). - С. 121-124. - укp.

Рассматриваются наиболее важные организационные и социально-экономические проблемы рыночных преобразований в АПК Украины. Обосновывается необходимость применения научных методов трансформации отношений собственности.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69783 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Герасименко С. І. 
Метаболізм гострофазних білків сироватки крові у хворих на ревматоїдний артрит з ураженням суглобів верхньої кінцівки / С. І. Герасименко, О. М. Магомедов, М. В. Полулях, А. М. Бабко, О. Ф. Криницька // Травма. - 2014. - 15, № 3. - С. 63-66. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проведено дослідження вмісту гострофазних білків (церулоплазміну, гаптоглобіну та С-реактивного білка) в сироватці крові хворих на ревматоїдний артрит з ураженням суглобів верхньої кінцівки. Показано, що рівень церулоплазміну до початку лікування дещо знижений, на 3-тю добу ще більше знижується, а на 7-му добу досягає попередніх значень. Рівень гаптоглобіну до лікування в нормі, на 3-тю добу дещо зростає, а на 7-му добу знижується. Рівень С-реактивного білка до лікування набагато вищий за норму, на 3-тю добу ще більше підвищується, а на 7-му добу знижується. Уміст гострофазних білків є суттєвим фактором прогнозування перебігу ревматоїдного артриту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.120.161 + Р458.284

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Криницька О. О. 
Інституційне забезпечення розбудови земельних відносин в Україні : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / О. О. Криницька; НАН України, Ін-т проблем ринку та екон.-екол. дослідж. - Одеса, 2015. - 20 c. - укp.

Наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення наукового завдання щодо поглиблення теоретичних та прикладних основ інституційного забезпечення розбудови земельних відносин в Україні. Вперше розроблено методичні підходи до визначення ефективності формування ринкових земельних відносин в Україні, які включають розрахунок інтегрованого по сегментах ринку показника доходності бюджету за рахунок розподілу надходжень до них внаслідок трансакційних операцій з землею. Обгрунтовано систему інституційного забезпечення розбудови земельних відносин як сукупності законодавчих елементів та інституцій крізь призму їх сутнісного наповнення. Запропоновано методичні основи розробки сценарію розбудови земельних відносин в Україні, які враховують ступінь розвитку та структурні напрями їх удосконалення (інституційне та інформаційне забезпечення, регуляторні важелі впливу, різні форми власності на землю) відповідно до сучасних викликів та тенденцій економічного зростання в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-51 + Х859(4УКР)11-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА416200 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Криницька О. 
Реалізація комунікативних стратегій на синтаксичному рівні мови (на матеріалі української модерної драми початку XX століття) / О. Криницька // Лінгв. студії : зб. наук. пр. - 2014. - Вип. 29. - С. 61-67. - Бібліогр.: 66 назв. - укp.

Розглянуто реалізацію комунікативних стратегій на синтаксичному мовному рівні; виявлено мовні засоби втілення комунікативного задуму у площині структурного та комунікативного синтаксису; встановлено їх прагматичний потенціал у спілкуванні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-337

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69181 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Криницька О. О. 
Інвестиційне забезпечення розвитку ринку землі в Україні на основі активізації іпотечних відносин / О. О. Криницька, О. В. Ніколюк, С. І. Плотницька, Ю. С. Левчук // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 2. - С. 169-177. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Доведено доцільність інвестиційного забезпечення розвитку дієвого ринку землі в Україні на основі необхідності активізації іпотечних відносин. Адже розвиток вітчизняної економіки, підвищення конкурентоспроможності українських агропромислових підприємств і виробленої ними продукції з метою подолання економічного відставання від розвинених країн Заходу й інтеграції на рівних у світове співтовариство є неможливими без здійснення інвестицій, перш за все у виробничу сферу агропромислового комплексу, яке безпосередньо пов'язане з розвитком ринку землі. Багатофункціональне спрямування земельно-ресурсного потенціалу країни і неоднозначність поглядів щодо можливості його залучення до господарського обороту (як об'єкта купівлі-продажу) значно уповільнили цей процес. Вагомого значення за таких умов набуває активізація іпотечних відносин та інвестицій, що надасть можливість забезпечити формування дієвого ринку земельної власності та землекористування для розв'язання проблем сучасної земельної політики, що має бути спрямована на забезпечення економічного зростання держави. Розглянуто визначальний характер інвестиційних процесів в агропромисловому виробництві для підвищення конкурентоспроможності його продукції як на внутрішньому, так і на зовнішньому продовольчих ринках, що потребує оновлення і розвитку матеріально-ресурсних засобів та раціонального використання й охорони земель в Україні. А для забезпечення аграрного виробництва - це передусім пошук нових джерел фінансування та кредитування. Зазначено, що зарубіжний досвід існування іпотечних відносин визнається для впровадження щодо створення ефективного функціонування іпотеки землі в українській економіці. У розвинених країнах світу земля є заставою під довгострокові, дешеві кредити для сільськогосподарських підприємств. В Україні такого досвіду майже немає. Узагальнення практики землекористування і землеволодіння, що сформувались до теперішнього часу на теренах ЄС, показує, що розвиток земельно-майнових відносин багато в чому обумовлений своєчасним завершенням дієвої інституціональної бази, зокрема законів, що регулюють процеси іпотеки та застави земель сільськогосподарського призначення. Розкрито наявні можливості залучення інвестицій і розроблення адекватних механізмів кредитування під заставу землі, що передбачає організацію спеціалізованих фінансових установ - земельних (іпотечних) банків. Обгрунтовано, що запровадження іпотеки сільськогосподарських земель у майбутньому має вагомі переваги для господарювання в аграрному секторі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-511.2-56 + У9(4УКР)262.245

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Криницька О. О. 
Інвестиційне забезпечення розвитку ринку землі в Україні на основі активізації іпотечних відносин / О. О. Криницька, О. В. Ніколюк, С. І. Плотницька, Ю. С. Левчук // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 2. - С. 169-177. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Доведено доцільність інвестиційного забезпечення розвитку дієвого ринку землі в Україні на основі необхідності активізації іпотечних відносин. Адже розвиток вітчизняної економіки, підвищення конкурентоспроможності українських агропромислових підприємств і виробленої ними продукції з метою подолання економічного відставання від розвинених країн Заходу й інтеграції на рівних у світове співтовариство є неможливими без здійснення інвестицій, перш за все у виробничу сферу агропромислового комплексу, яке безпосередньо пов'язане з розвитком ринку землі. Багатофункціональне спрямування земельно-ресурсного потенціалу країни і неоднозначність поглядів щодо можливості його залучення до господарського обороту (як об'єкта купівлі-продажу) значно уповільнили цей процес. Вагомого значення за таких умов набуває активізація іпотечних відносин та інвестицій, що надасть можливість забезпечити формування дієвого ринку земельної власності та землекористування для розв'язання проблем сучасної земельної політики, що має бути спрямована на забезпечення економічного зростання держави. Розглянуто визначальний характер інвестиційних процесів в агропромисловому виробництві для підвищення конкурентоспроможності його продукції як на внутрішньому, так і на зовнішньому продовольчих ринках, що потребує оновлення і розвитку матеріально-ресурсних засобів та раціонального використання й охорони земель в Україні. А для забезпечення аграрного виробництва - це передусім пошук нових джерел фінансування та кредитування. Зазначено, що зарубіжний досвід існування іпотечних відносин визнається для впровадження щодо створення ефективного функціонування іпотеки землі в українській економіці. У розвинених країнах світу земля є заставою під довгострокові, дешеві кредити для сільськогосподарських підприємств. В Україні такого досвіду майже немає. Узагальнення практики землекористування і землеволодіння, що сформувались до теперішнього часу на теренах ЄС, показує, що розвиток земельно-майнових відносин багато в чому обумовлений своєчасним завершенням дієвої інституціональної бази, зокрема законів, що регулюють процеси іпотеки та застави земель сільськогосподарського призначення. Розкрито наявні можливості залучення інвестицій і розроблення адекватних механізмів кредитування під заставу землі, що передбачає організацію спеціалізованих фінансових установ - земельних (іпотечних) банків. Обгрунтовано, що запровадження іпотеки сільськогосподарських земель у майбутньому має вагомі переваги для господарювання в аграрному секторі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-511.2-56 + У9(4УКР)262.245

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Формування та управління системою продовольчої безпеки : монографія / Ю. А. Работін, Ю. Г. Неустроєв, Т. І. Ткачук, В. В. Руммо, Н. С. Згадова, В. В. Храпкіна, Г. П. Атамась, В. В. Лагодієнко, В. І. Губко, В. Р. Шишлюк, О. О. Криницька, Т. І. Єгорова-Гудкова, Г. М. Павленко, Ю. І. Кравченко, О. С. Заболотна, Е. Г. Андрющенко; ред.: Ю. Г. Неустроєв, Н. С. Згадова; Одеська національна академія харчових технологій. - Харків : Вид-во Іванченка І. С., 2021. - 246 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Розглянуто питання формування та управління в системі продовольчої безпеки України в рамках зовнішнього оточення під впливом внутрішнього середовища. Досліджено стан та особливості продовольчої безпеки та узагальнено теоретичні погляди на продовольчу безпеку, комплексне вивчення особливостей і закономірностей проблеми продовольчої безпеки як складової економічної безпеки, формулювання основних аспектів і напрямів розвитку досліджень продовольчої безпеки, оцінки ії рівня та напрямів забезпечення ії достатнього рівня й усунення загроз фінансового забезпечення.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-982-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА848187 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Ільків А. В. 
Типологія жіночих образів в романі Джейн Остін "Чуття і чутливість": проблема перекладу ключових термінів / А. В. Ільків, М. В. Цуркан, О. І. Криницька // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Слово. - 2022. - № 17. - С. 258-271. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити типологію жіночих образів у британській літературі вікторіанської доби на прикладі роману британської письменниці Д. Остін, показати шляхи художнього втілення гендерних ролей у сюжетній канві тексту. Використано загальнонаукові та спеціальні літературознавчі методи. З загальнонаукових застосовано структурно-системний метод і метод класифікації, які надали змогу розглянути об'єкт дослідження як єдине ціле. Серед спеціальних літературознавчих методів використано порівняльно-типологічний (при типології жіночих образів роману); порівняльно-історичний і контекстуальний (задля дослідження традицій феміністичної критики та історико-культурного дискурсу британської літератури); описовий і структуралістський (при визначенні проблемно-тематичних гендерних домінант). Результати дослідження показали, що образ "нової жінки" в романі "Чуття і чутливість" Д. Остін був новаторським у багатьох сенсах. Цей образ можна вважати частково автобіографічним, адже в цьому читач може впізнати риси характеру самої письменниці, наділеної живим розумом, здоровим глуздом та аналітичним мисленням. Для Д. Остін було важливо показати еволюцію жінки в період боротьби за права жінок та виникнення ідеї емансипації жінки. Саме тому її новим ідеалом стає жінка мисляча; жінка, здатна управляти своїми емоціями та почуттями; жінка, здатна на глибокі почуття, але така, що не йде за першим покликом серця, а покладається на раціональне мислення. Новизна статті полягає в тому, що предметом окремого дослідження стали особливості реалізації в художньому тексті гендерної ідеології, визначено роль жіночої самоосвіти як основної характеристики образу "нової жінки" в романі "Sense and Sensibility"; окреслено шляхи гармонізації бінарних патріархально-матріархальних відносин на сюжетному й образному рівнях роману.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)5-4 Остін Д. 534

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Криницька О. Г. 
Лісівничо-екологічні засади природного відтворення та формування сосново-дубових лісостанів в умовах Львівського Розточчя : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.03.03 / О. Г. Криницька; Національна академія наук України, Державне агентство лісових ресурсів України, Науково-дослідний інститут лісового господарства та агролісомеліорації імені Г. М. Висоцького. - Харків, 2019. - 22 c. - укp.

Мета – виявити динаміку природного поновлення та формування природних сосново-дубових деревостанів у сугрудових умовах Львівського Розточчя за впливу різних способів поступових рубок. Методи – лісівничо-таксаційні – для закладання пробних площ, геоботанічні – вивчення видового складу надґрунтового вкриття; фітопатологічні – визначення фітохвороб; електрофізіологічні – вивчення життєвості дерев, дендрохронологічні – дослідження радіального приросту, мікрокліматичні – аналізу показників мікроклімату; агрохімічні – визначення фізико-хімічних властивостей ґрунту; математико-статистичні – для опрацювання експериментальних даних. Виявлено закономірності формування складу природних деревостанів у судібровах та особливості зміни фізико-хімічних властивостей ґрунту, нагромадження опаду і підстилки за проведення різних способів поступових рубок. Опрацьовано систему лісогосподарських заходів з відтворення та формування продуктивних, біотично стійких сосново-дубових деревостанів на засадах наближеного до природи лісівництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.1-427 + П382.11-427

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА443886 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського